WARMIA-MAZURY

Sprzątanie Warmii i Mazur
- 30 kwietnia 2010r.

"Chroniąc zająca dodajemy słońca"
Rozpoczęła się X jubileuszowa edycja akcji Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur, zorganizowana w naszym województwie z inicjatywy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Olsztynie przy współpracy Centrów Edukacji Ekologicznej w Olsztynie, Giżycku, Elblągu, Ełku oraz Iławie.akcja odbyła się w dniach
- 30 kwietnia i przebiegła pod hasłem "Chroniąc zająca dodajemy słońca"Jubileusz, który w tym roku obchodzimy zmobilizował nas do: poszerzenia działań. z uwagi na to, że rok 2010 został ogłoszony Światowym Rokiem Różnorodności Biologicznej, akcji Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur dodajemy działania leśne, w ten sposób chcemy współpracować z Nadleśnictwami oraz Kołami Łowieckimi, chcemy tworzyć nowe lub pielęgnować istniejące remizy śródpolne, prowadzić prelekcje i zajęcia dotyczące bioróżnorodności, a zwłaszcza ochrony populacji zająca.
Nasi uczniowie wraz z nauczycielami sprzątali ze śmieci pobliskie lasy, drogi oraz brzegi jeziora. Nad akcją czuwały panie: Irena Raczkowska i Marlena Dumkiewicz.