II FESTIWAL PIOSENKI MARYJNEJ

DZIEŃ U BOŻEJ MATKI WARDĘGOWSKIEJ

10 maja 2009r. w Sanktuarium Matki Bożej Wardęgowskiej odbyłsię II Festiwal Piosenki Maryjnej, którego organizatorem było Szkolne Koło „Caritas” działające przy Publicznym Gimnazjum w Bielicach. Na podeście polowego ołtarza wystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum aby śpiewać maryjne pieśni. Z naszej szkoły śpiewało 21 dzieci
z klas młodszych i oddziału przedszkolnego, które przygotowała pani Bożena Makowiecka. Zespół ten zajął I miejsce i w nagrodę otrzymał gofrownicę. Również uczniowie z klas IV-VI wystąpili i zajęli III miejsce – otrzymali torbę podróżną. Każdy uczestnik festiwalu otrzymał posiłek.

Sanktuarium Matki Bożej Wardęgowskiej położone jest na trasie pomiędzy Łąkorzem,
a Jabłonowem Pomorskim. Historia samego sanktuarium, które należy do parafii w Ostrowitem liczona jest od XVIII wieku. Jest to miejsce cudownych uzdrowień oraz nawróceń potwierdzonych i zapisanych przez kościół. W drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki) obchodzone są uroczystości odpustowe Najświętszej Marii Panny – Matki Kościoła. Uroczystości trwają dwa dni.