DEN

Dzień Edukacji Narodowej

Święto Komisji Edukacji Narodowej w tym roku przypadło we wtorek 14 października. Nauczyciele, pracownicy szkół, nauczyciele emeryci i władze naszej gminy spotkali się na uroczystości w restauracji Ryte Błota koło miejscowości Zbiczno dnia 10 października. Gospodarzami tegorocznego święta była nasza szkoła. Pan dyrektor Krzysztof Przybysz wszystkich serdecznie powitał, wspominał o utworzeniu Komisji Edukacji Narodowej. Następnie głos zabrali Wójt Gminy Biskupiec Kazimierz Tomaszewski i przewodniczący Rady Gminy Jerzy Czapliński. Wójt Gminy w tym roku obdarował wszystkich nauczycieli nagrodą pieniężną brutto 110 złotych i zapewnił, że nie będzie zamykania szkół w naszej gminie. Następnie dyrektorzy poszczególnych szkół podstawowych wyróżnili niektórych nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej nagrodą pieniężną. Także pracownicy szkół otrzymali nagrody. Wójt Gminy Kazimierz Tomaszewski na ręce dyrektorów ofiarował upominki dla szkół- sprzęt DVD. Nauczyciele i pracownicy szkół bawili się do godziny 1.00 w nocy przy zespole muzycznym. Tę uroczystość można zaliczyć do bardzo udanych. Dnia 13-tego października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona temu świętu. Uczniowie ze starszych klas reprezentujący Samorząd Uczniowski, którego opiekunem jest pani Hanna Skrzek przygotowali wiersze, inscenizację oraz szereg piosenek o tematyce Święta Nauczyciela. Każdy nauczyciel, pracownicy szkoły otrzymali różyczkę od Samorządu Uczniowskiego i od Rady Rodziców. Rodzice zorganizowali słodki poczęstunek.
Nie zapomniano o nauczycielach emerytach. 14 października jest dniem wolnym od zajęć szkolnych.