CHOINKA

CHOINKA NOWOROCZNA 2009

W tym roku choinka szkolna odbyła się 31 stycznia- połączona z występami uczniów, przybyciem Mikołaja i zabawą karnawałową. Przed występami dzieci pan dyrektor Krzysztof Przybysz serdecznie powitał gości zgromadzonych w sali gimnastycznej, przekazał kilka informacji dotyczących ferii zimowych, zajęć odbywających się podczas tych ferii oraz uczulił dzieci na miłe i bezpieczne spędzanie wolnych dni. Nasi uczniowie przygotowali część artystyczną, na którą złożyły się wiersze, piosenki, inscenizacje o tematyce świątecznej oraz uczcili Święto Babci i Dziadka śpiewając Im Sto Lat. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przygotowała pani Bożena Makowiecka, przekazały życzenia dla babć i dziadków w swoich wierszach, zaśpiewały piosenki: „Pomocnik Mikołaja", Kwiatki dla Babci" i „Mikołaj tańczy rocka". Dla większości dzieci był to pierwszy występ przed publicznością.
Uczniowie z klasy I z wychowawczynią Bernadetą Kowalkowską wszystkim złożyły noworoczne życzenia w wierszach, zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze dla babć i dziadków a trwający karnawał rozpoczęły Poleczką. Klasa II przygotowana przez panią Urszulę Tudek mile wspominała wraz z dziadkiem i babcią czas świąt. Klasa III z wychowawczynią Danutą Balewską zaprosiła babcie i dziadków na koncert życzeń. Uczniowie z klasy V pod opieką pani Barbary Kołpackiej zaprezentowały dwa utwory : pastorałkę „Tobie mały Panie" oraz kolędę „Lulajże Jezuniu", grając na instrumentach. Po występach przyszedł upragniony przez dzieci Mikołaj wręczając paczki. Zabawa karnawałowa trwała do godziny osiemnastej, a przygrywał do tańca zespół z Brodnicy. Wspaniale funkcjonowała przez rodziców kawiarenka.
Ciasta do kawiarenki tak, jak w ubiegłych latach piekły rodzice. Po godzinie dwudziestej w OSP Osetno odbyła się zabawa karnawałowa dla dorosłych zorganizowana przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej w Ostrowitem. Dochód z zabawy i z kawiarenki przekazany jest zawsze na cele uczniów. Od 2 lutego do 13 lutego będą trwały ferie, nauczyciele i pan dyrektor przeprowadzili pogadanki na temat zachowania ostrożności i bezpieczeństwa podczas zabaw w czasie wolnym.