DBAJMY O LAS

GALERIA > ROK 2010-2011

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Już po raz siedemnasty odbyła się wielka akcja "Sprzątanie Świata", podjęta przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczne hasło akcji brzmiało "Chrońmy różnorodność - segregujmy odpady". Nasza szkoła, jak co roku przystąpiła do tego przedsięwzięcia.
Uczniowie wraz z nauczycielami i pedagogiem szkolnym sprzątali pobliskie drogi, przystanek autobusowy, chodniki, parkingi oraz boisko szkolne. "Sprzątanie Świata" nie byłoby konieczne, gdybyśmy na co dzień dbali o środowisko naturalne. Porzucone worki ze śmieciami, rozrzucone butelki i puszki po napojach, papierki i folie po słodyczach to nie zawsze sprawka dzieci i nie o to chodzi, aby dzieci sprzątały za kogoś śmieci.
Ta akcja ma na celu edukować i zawstydzać dorosłych.
Miejmy nadzieje, że zanim ktoś z dorosłych rzuci "ŚMIEĆ" pomyśli -
" Moje dziecko, lub dziecko znajomych będzie te śmieci sprzątać" - i wrzuci odpad do odpowiedniego pojemnika.