PASOWANIE NA UCZNIA

PRZYJĘCIE DZIECI Z KLASY I DO BRACI UCZNIOWSKIEJ

22 października 2009 roku dzieci z klasy I złożyły przysięgę i zostały przyjęte do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Ostrowitem. Wcześniej jednak musiały przejść próbę, na którą złożyły się zagadki, rebusy, układanie puzzli. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po części artystycznej złożyły przyrzeczenie i zostały pasowane na ucznia klasy I. Następnie otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Po uroczystości wszyscy udali się do sal lekcyjnych, a klasa I wraz z rodzicami i wychowawczynią panią Bożeną Makowiecką na poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Po ślubowaniu zgodnie z czteroletnią tradycją pierwszoklasiści posadzili przed szkołą krzew.