PCK

ORGANIZACJE

Rejonowy Konkurs Wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu

Podczas obchodów Tygodnia PCK, 5 maja 2011 r w Nowym Mieście Lubawskim, odbył się kolejny
Rejonowy Konkurs Wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu i udzielaniu pierwszej pomocy. Uczniowie z jedenastu szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego w drużynach 3 – osobowych mieli okazję wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy o PCK. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V: Radosław Kołpacki, Kacper Ratajczyk, Jakub Żuchowski. Nasza drużyna zajęła 7 miejsce. Warto podkreślić , że nasza szkoła jest jedyną z gminy Biskupiec, która co roku bierze udział w tak ważnym dla zdrowia i życia konkursie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i nagrody rzeczowe. Uczniów przygotowała p. Justyna Lewandowska.

GORĄCZKA ZŁOTA

Nasza szkoła jak co roku brała udział w zbiórce monet groszowych w akcji zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż – „Gorączka Złota”. Akcja polega na zbiórce monet groszowych o nominałach: 1, 2 i 5 groszy. Celem tegorocznej akcji było pozyskanie funduszy na zakup materiałów do pozoracji na szkolenia i pokazy pierwszej pomocy. Uczniowie naszej szkoły zebrali łącznie 10,41kg monet. Uczeń klasy III, Adrian Barański otrzymał wyróżnienie dla „Największego Zbieracza Złota”, które wraz z nagrodą rzeczową wręczono podczas Konkursu Wiedzy o PCK i udzielaniu pierwszej pomocy.

SK PCK

Koło działa nieprzerwanie od wielu lat. Dzięki aktywnej działalności koła uczniowie rozwijają swoją wiedzę i umiejętności w zakresie pierwszej pomocy i profilaktyki przedwypadkowej
i zdrowotnej. Członkostwo w SK PCK stwarza dogodne warunki do promowania idei humanitaryzmu i bezinteresownej pomocy na rzecz drugiego człowieka.

Konkurs Wiedzy o PCK
oraz udzielaniu pierwszej pomocy

7 maja 2010r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim po raz kolejny odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu oraz udzielaniu pierwszej pomocy.
Do konkursu przystąpiło 11 drużyn z powiatu nowomiejskiego. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna, w składzie:
Radosław Kołpacki
Kacper Ratajczyk
Jakub Żuchowski

Chłopcy zajęli VIII miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Aby umilić czas oczekiwania na wyniki konkursu organizatorzy przygotowali poczęstunek oraz inscenizację propagującą zdrowy styl życia.
Uczniów przygotowała opiekunka Szkolnego Koła PCK
p. Justyna Lewandowska.

Gorączka złota

Podczas Konkursu Wiedzy o PCK i udzielaniu pierwszej pomocy rozstrzygnięto również
Konkurs na Największego Zbieracza Złota 2010.
Nasza szkoła zebrała 5,45 kg monet groszowych.
Jagoda Zalewska uczennica klasy II zebrała najwięcej monet z naszej szkoły - ok. 1 kg.
Za uczestnictwo w tegorocznej akcji otrzymała dyplom dla Największego Zbieracza Złota oraz nagrodę rzeczową.

GRATULUJEMY!!!

ARCHIWUM:

Rok szkolny 2007/2008

W I semestrze zorganizowano następujące działania:

- przekazano przybory szkolne uczniom klas 0-VI otrzymane z Zarządu Rejonowego PCK w Nowym Mieście Lubawskim;

- przeprowadzono kwestę do puszek z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących dzieci;

- przekazano paczki świąteczne uczniom naszej szkoły otrzymane z ZR PCK w Nowym Mieście Lubawskim;

- przeprowadzono 11-godzinne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przed medycznej dla uczniów klas IV-VI

w ramach programu „Ratowniczek”;

- zorganizowano zbiórkę monet groszowych w ramach akcji „Góra grosza 2007” na rzecz dzieci z domów dziecka;

- przeprowadzono Imprezę Zamkniętą oraz zbiórkę do puszek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;

- na bieżąco przygotowano gazetki ścienne o tematyce prozdrowotnej i propagującej działalność PCK.
Opiekunem SK PCK jest p. Justyna Flaszyńska.

Podmenu: