ORGANIZACJE

Do biblioteki szkolnej uczęszcza 86 czytelników naszej szkoły. Biblioteka szkolna pracuje zgodnie z planem pracy pedagogicznej i biblioteczno - technicznej. W klasach I - VI prowadzone są zajęcia przysposobienia czytelniczego i informacyjnego, w każdym semestrze jedno spotkanie. Jedynie w klasie I odbyło się jedno spotkanie 10 lutego 2011r. podczas "Pasowania na czytelnika", które zostało przygotowane przez bibliotekarza i aktyw biblioteczny. Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i upominki. W szkole działa kółko biblioteczne, do którego należy 13 osób z klasy szóstej. Razem z aktywem bibliotecznym zostały przeprowadzone dwa konkursy czytelnicze dla klas I - III i IV - VI. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. W naszej szkole prowadzony jest "Kiermasz Taniej Książki", w bieżącym roku szkolnym 2010/ 2011 odbył się w październiku i kwietniu. Ze sprzedaży książek szkoła otrzymuje rabat w postaci książek do biblioteki. Uczniowie klasy IV byli na lekcji bibliotecznej w Gminnej Bibliotece Publicznej zorganizowanej przez p. Marlenę Dumkiewicz.
Aktyw biblioteczny organizuje również w dniu 28 maja 2011r. sprzedaż gofrów i sandwichy, by zorganizować wycieczkę do kina i Biblioteki Publicznej w Iławie.
Biblioteka szkolna do dnia 28 maja 2011r. wzbogaciła się o 55 woluminów.

Archiwum - Biblioteka

Z biblioteki szkolnej korzystają nauczyciele, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły.
W I semestrze z zasobów biblioteki skorzystało 71 uczniów.
Ogólna liczba wypożyczonych książek
wraz z czasopismami wyniosła 467. Średnio na jednego ucznia przypada 6 pozycji.
W tym półroczu biblioteka wzbogaciła się o 80 woluminów,
których ogólna kwota wynosi 12 08,46 zł.
Zajęcia z przysposobienia czytelniczo- informacyjnego zostały zrealizowane po jednej godzinie w każdej klasie. Opiekę pełni
p. Marlena Dumkiewicz.

Wycieczka do Gminnej Biblioteki Publicznej w Biskupcu