MATEMATYCZNE

KOŁA

Koło matematyczne

Na zajęciach koła uczniowie poszerzają swoje wiadomości i umiejętności, uczą się logicznego
myślenia, rozwiązywania różnych problemów matematycznych. Rozwiązują krzyżówki,
łamigłówki, grają w gry matematyczne. Poza tym przygotowują się do egzaminów,
testów oraz konkursów. Biorą udział w przedmiotowym konkursie matematycznym
oraz Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.
W zajęciach uczestniczą uczniowie klas IV–VI. Opiekę nad kołem sprawuje p. Barbara Kołpacka

MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY"

18 marca 2010r. siedemnastu uczniów naszej szkoły brało udział w Międzynaro-dowym Konkursie "Kangur Matematyczny" i "Kangurek" zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, który przeprowadzony został w Szkole Podstawowej w Łąkorzu.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas II - VI. Najlepsze wyniki osiągnęły dwie uczestniczki z naszej szkoły:
- wynik bardzo dobry uzyskała uczennica klasy II
Julia Lubańska przygotowana przez
p. Bernadetę Kowalkowską,
- wyróżnienie zdobyła uczennica klasy V
Julia Reikowska przygotowana przez p. Barbarę Kołpacką.
Wysokie noty otrzymały także dwie uczennice klasy VI -
Monika Makowiecka i Martyna Rychcik przygotowane przez p. Barbarę Kołpacką. Zabrakło im jednak niespełna 3 i 4 punktów do wyróżnienia.
Uczennice z najlepszymi wynikami otrzymają nagrody książkowe na uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2009/ 2010.

Opłatę konkursową za wszystkich uczestników pokryła Rada Rodziców naszej szkoły.

VIII WARMIŃSKO - MAZURSKIE ZAWODY MATEMATYCZNE

13 maja 2010 r. po raz pierwszy 3 uczennice naszej szkoły brały udział w Warmińsko-Mazurskich
Zawodach Matematycznych organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przy wsparciu Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Uczestniczkami rywalizacji w rozwiązywaniu zadań matematycznych były uczennice klasy VI
Monika Makowiecka, Martyna Rychcik, Paulina Zasuwa przygotowane przez p. Barbarę Kołpacką. Najlepszy wynik z tej trójki uzyskała Martyna Rychcik, jednak nie udało się jej znaleźć w czołówce najlepszych.

Podmenu: