1940-2010

KATASTROFA W SMOLEŃSKU

W katastrofie ginie 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński, jego żona Maria Kaczyńska oraz inni. Cała Polska jest pogrążona w żałobie. Marszałek Bronisław Komorowski ogłasza tygodniową żałobę narodową. 70 lat po Katyniu znowu zginął kwiat narodu polskiego. Delegacja najwyższych władz państwowych wraz z prezydentem i jego żoną udali się na uroczystość obchodów 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Nie dolecieli. Cześć ich pamięci.

W naszej szkole przed rozpoczęciem zajęć - 12 kwietnia - wszyscy uczcili minutą ciszy 96 osób, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
13 kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli we mszy świętej w intencji ofiar mordu katyńskiego, która odprawiona została w kościele parafialnym w Ostrowitem.

Na szkolnym holu zorganizowano wystawkę i gazetkę poświęconą 70 rocznicy zbrodni katyńskiej, a także śmierci pana prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, jego żony oraz wszystkim pozostałym ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem