11 LISTOPADA

GALERIA > ROK 2010-2011

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada to szczególna data w dziejach naszego kraju. Po 123 latach niewoli,
11 listopada w 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. W tym dniu Rada Regencyjna przekazała naczelne dowództwo sił zbrojnych marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.
Ten szczególny dzień został uczczony również w naszej szkole.
10 listopada 2010r. klasa VI wraz z wychowawcą panią Ireną Raczkowską przygotowała przedstawienie, na które złożyły się piosenki i wiersze patriotyczne. W tym dniu uczniowie całej szkoły wraz z nauczycielami nosili przypięte biało-czerwone kotyliony.
Delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w obchodach tego ważnego święta w naszej gminie. Uczestniczono we mszy św. w kościele parafialnym w Biskupcu oraz złożono kwiaty pod obeliskiem.